Історія школи


/Files/images/школа.jpgХустська середня школа №2 з російською мовою навчання була відкрита в 1945 році після визволення Закарпаття, в сьогоднішньому старому приміщенні спецшколи-інтернату. Тоді за бажанням учнів та батьків Хустська гімназія була поділена на дві середні школи з українською та російською мовами викладання.
Перший випуск у кількості 20 чоловік відбувся у 1946 році.
У 1953 році побудовано основну споруду сьогоднішньої школи на 420 учнівських місць.
У 1963 році здано в експлуатацію ще 8 класних приміщень, їдальню, майстерні.
У 1987 році школярі дістали ще 5 класних приміщень, спортивний зал з роздягальнями, душовою, маленьким водяним басейном.
Школа із контингентом у 198 учнів в 1945 році виросла у загальноосвітню школу I-III ступенів з 27 класами і понад 500 учнями сьогодні.
Наш навчальний заклад – це освітянський осередок, де забезпечуються оптимальні умови для фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального становлення особистості школярів. Тут надаються якісні освітні послуги на етапі навчання у 1 – 11-х класах, що є надійною базою для всебічного розвитку та професійної діяльності.
Наша мета - підготовка випускників школи до використання набутого в школі навчального досвіду для подальшої самостійної роботи з метою самовдосконалення в галузі обраної майбутньої професії.
За час свого існування школа випустила понад 3000 юнаків і дівчат, половина з яких отримали вищу та середню спеціальну освіту.
Гордістю школи є більше як 20 кандидатів та докторів наук, які працюють в різних вузах країни.
Серед учених відомі імена – Стрижевського Володимира Степановича доктора технічних наук, завідуючого кафедрою Київського державного університету, Комендара Василя Івановича – доктора біологічних наук, професора Ужгородського державного університету, Нарожного Юрія Григоровича – кандидата технічних наук, дослідника Московського інституту літальних апаратів, Довганича Омеляна Дмитровича – доктора історичних наук, викладача Ужгородського державного університету, який веде велику пошукову роботу учасників партизанського підпілля Закарпаття і Великої Вітчизняної війни.
Школа гордиться триразовою чемпіонкою світу, багаторазовою володаркою Кубка володарів кубків Європи з гандболу, призером сеульської літньої олімпіади, заслуженим майстром спорту Наталією Митрюк, поетесою Людмилою Кудрявською, авіаконструктором Борисом Федоровим, визначним військовим діячем Віктором Івановичем Баришніковим.
Воложаніна-Сливка Світлана Антонінівна доктор технічних наук 2005 р., доцент 2007 р., академік Міжнародної академії холоду 2004 р.. З 2005 р. – професор Санкт-Петербурзького державного університету низькотемпературних та харчових технологій.

Першим директором з 1945-1951 р. був Стрижевський Володимир Степанович, вчитель математики, обдарований педагог всебічно розвинений, високий ерудит, інтелегент в повному розумінні цього слова.

Рогаль Василь Сергійович, вчитель математики, керував школою з 1951-1975 р. За роки своєї клопіткої праці він зміг досягти неабияких висот. А найбільшою своєю заслугою він вважав своїх двох доньок, в яких він змалечку виховував любов до книг, до навчання. І це було не даремно так як, вони дуже любили навчатись і пішли по стопам батьків, закінчили вищі навчальні заклади за спеціальністю «Вчитель математики», на даний час працюють вчителями в школах, адже ця робота приносить їм неабияке задоволення. Його дочка Роман Ольга Василівна, працює у рідній Хустській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, відома вчителька математики в місті та області, яка постійно готує призерів І, ІІ, ІІІ, та учасника ІV (2012р.) етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад.

З 1975-1990 р. на посаді директора працював Губаль Іван Іванович, вчитель української мови та літератури, компетентний, високоосвічений, гідний педагог та відомий письменник,книги якого знайомі як дорослим, так і юним читачам. Завжди йшов у ногу з часом, був справжнім патріотом рідного міста та школи. За відданість своїй роботі Івана Івановича в 1983 році нагороджено медаллю Макаренка.

Бірак Володимир Іванович, з 1990-2000 р., вчитель математики,працював на посаді директора школи, комунікабельний, здатний легко установлювати контакти, товариський, завжди йде до зазначеної цілі, незалежний. До педагогічної діяльності привив любов своїй дочці, Мар'яні Володимирівні, яка працює вчителем початкових класів. За роки своєї наполегливої праці здобув великих досягнень. З 2000-2005р. працював на посаді начальника управління освіти.

З 2000 - 2006 р. на посаді керівника закладу працювала Мороз Неллі Дмитрівна, вчитель російської мови та літератури, досвідчений, знаючий педагог, вмілий організатор, справедливий керівник. За час роботи користувалася авторитетом серед колег, батьків та учнів, була справжнім взірцем толерантності, інтелігентності, мудрості.

З 2006 р. по теперішній час Гелеван Ганна Михайлівна, вчитель математики. За час роботи на посаді зарекомендувала себе досвідченим, ініціативним, вдумливим керівником, створила творчий, продуктивний мікроклімат, сформувала команду однодумців. Стиль керівництва Ганни Михайлівни відображає вміння координувати і направляти діяльність педагогічного колективу в позитивне русло в реалізації поставлених завдань. Директор справедлива і тактовна, вона цінує і розвиває в колективі гласність і критику, домагається в роботі дисципліни, вдало делегує повноваження, розподіляє відповідальність між всіма членами в колективі. Ганні Михайлівні властива висока демократичність при прийнятті важливих управлінських рішень, висока працелюбність, постійне прагнення бути кращою і робити все якнайдосконаліше.

Кiлькiсть переглядiв: 684

Коментарi